Spadek nastroju, a brak chęci..?| Ogarnij to sam


Heej,

Ten tydzień był ciężki, pracowity, ale mimo wszystko DOBRY.

Wiadomo, że poniedziałek był najcięższy, ale reszta dni była coraz bardziej pozytywna. Zauważyłam, że im więcej człowiek ma pracy i zajęć, tym mniej myśli o niepotrzebnych rzeczach. Nie ma czasu za rozmyślanie i zastanawianie się nad nieistotnymi kwestiami, żyje Tu i Teraz.Spostrzeżenie bardzo istotne i ważne, bo w ostatnim czasie miewałam tzw ‘’spadki nastroju’’?
O ile tak to mogę nazwać. Nie znałam przyczyny, nie wiedziałam, dlaczego tak bardzo nie miałam na nic siły i ochoty, a w grę wchodziło jedynie wgapianie się w ekran laptopa. Naturalne jest, że każdy z nas miewa swoje gorsze dni, jednak problem w tym, że ja nie chciałam być w tym negatywnym letargu, miałam ochotę działać, robić coś, co przyniesie mi, choć odrobinę energii i popchnie do działania- ta mogłam sobie wmawiać i czekać dalej.

"Get busy living, or get busy dying"
  – Stephen KingJestem osobą, która lubi spędzać czas sama ze sobą, od zawsze taka byłam, jako dziecko męczyło mnie spędzanie zbyt dużej ilości wśród innych dzieci, indywidualizm przejawiał się od najmłodszych lat.
W pracy pusto powtarzałam kolejne czynności bez tej radości iskierki, co powoli zaczęło mnie wypalać i zabierać te ostatki radości z pojedynczych dni. Bez satysfakcji z dobrze wykonanej pracy ja nie potrafię funkcjonować."The goal isn’t to live forever, the goal is to create something that will"

 Chuck PalahniukKońcówka tego tygodnia była zdecydowanie o wiele lepsza! Wróciła pozytywna energia i motywacja do działania, miałam sporo na głowie- ale właśnie to sprawia, że jest mi dobre- brak czasu!
CARL ROGERS

''Osoba to płynny proces, niestały i statyczny byt; płynąca rzeka zmian, nie blok z solidnego materiału; stale zmieniająca się konstelacja możliwości, a nie ustalona ilości cech.''


Lekcja na dziś?
Lepiej mieć na głowie więcej niż mnie i po prostu działać! Nie myślmy i nie rozważajmy każdej najmniejszej rzeczy bo oszalejemy;) Żyjemy tu i teraz!
2 komentarze:

  1. Świetny post i cytaty. I zgadzam się z tym, że żyje się tu i teraz :D To od nas zależy jak to życie przeżyjemy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie! Za 10 lat nie możemy niczego żałować :)

      Usuń

Copyright © 2014 Life is just one , Blogger