Pierwszy rok w Liceum- moje odczucia...Witam was moi drodzy

Dzisiaj sobie trochę pogadamy w sumie ja wam opowiem swoje wrażenia i odczucia po pierwszym roku w liceum , myślę ze przyszłym licealistom z pewnością przyda się pewne spojrzenia na to z wewnątrz i od osoby , która już przez to przeszła.

Zacznijmy zatem od początku … Ja przy wyborze trzech szkół do których składałam papiery, nie spodziewałam się i nie brałam pod uwagę szkoły w której aktualnie się uczę. Gdy dowiedziałam się gdzie zostałam przyjęta, nie ukrywam że się lekko podłamałam, nie wyobrażałam sobie że tam pójdę i w takiej niechęci trwałam aż do 1 września. Całe wakacje obawiałam się jak to będzie, jak to wszystko się ułoży... z jednej strony pogodziłam się z tą sytuacją, widocznie tak miało być, ale z drugiej cały czas myślałam co zrobić, żeby jednak się wyratować z tej sytuacji. Niestety nie specjalnie miałam wybór i o godzinie 10 pierwszego września jak wszyscy uczniowie poszłam na rozpoczęcie roku szkolnego. Powiem wam jedno … nie żałuje do dnia dzisiejszego, że jednak nie próbowałam się przenosić, nie kombinowałam, była to jedna z najlepszych decyzji jakie podjęłam.

Oczywiście, że się bałam i byłam przerażona pewnie jak większość z Was, z myślą że idę do nowej szkoły w nową okolicę, sama, nie znając praktycznie nikogo z wyjątkiem dwóch czy trzech osób, ale to wszystko.

Powiem wam tak, ja do liceum poszłam kompletnie sama, kompletnie gdzie indziej niż moi znajomi z gimnazjum, postanowiłam się odciąć i iść w innym kierunku, nie oglądając się na innych i była to najlepsza decyzja jaką mogłam dla siebie podjąć. Oczywiście żeby nie było tak idealnie był moment w którym zapatrywałam się na koleżanki, żeby iść za nimi, ale to jest coś normalnego , chcemy uniknąć strachu przed nowym i nieznanym, z kimś znajomym zawsze raźniej.

Myślę, że przy wyborze szkoły bardzo ważne jest aby to była nasza decyzja, nie naszych rodziców (ich opinię oczywiście możemy wziąć pod uwagę w końcu są to nasi rodzicie i chcą naszego dobra), nie powinniśmy się zapatrywać na naszych znajomych kolegów, czy koleżanki … To my mamy się dobrze i pewnie czuć się w przyszłej szkole, to my tam spędzimy swoje kolejne 3 lata, to my będziemy tam przychodzić 5 razy w tygodniu na 8 godzin, nie nasi znajomi rodzice czy ktokolwiek jeszcze...

Osobiście uważam że zapatrywanie się na znajomych i decyzja typu ''ja chce iść z nią/nim”, ''bo oni tam idą '' też nie jest dobra …W pewnym wieku musimy nauczyć się samodzielnego myślenia i podejmowania decyzji , nie możemy cały czas zapatrywać się na innych, czekać aż oni coś zadecydują i tylko przytaknąć, albo powiedzieć ”luz mi to pasuje'', ''nie ma problemu zróbmy jak uważasz'' …

Jednak liceum/szkoła zawodowa/technikum jest ważną szkołą, którą mamy długo i dobrze wspominać. Tak naprawdę to jest taki nasz ostatni etap przed wejściem w dorosłość. To wtedy się bawimy, korzystamy ze wszelkich dogodności i życia.

4 komentarze:

 1. Ja akurat w tym roku skończyłam liceum.
  Dostałam się tam gdzie chciałam, najlepsze liceum w mieście. Coś wspaniałego! Jednak koleżanka nie dostała się do tej klasy co ja, więc chciałam się przepisać żeby być z nią!
  Przez kolejne dwa lata cholernie się cieszyłam, że tego nie zrobiłam. Jej klasa to była największa porażka w szkole, razem z wychowawcą.
  Nigdy nie możemy patrzeć na znajomych, bo to ma być nasz wybór, tak jak napisałaś!
  Obserwuję Cię i zapraszam do siebie :)
  Dodatkowo zapraszam również na snapchata, jeśli sama go posiadasz :) - adellaid_ee
  http://adellaidee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Liceum...trochę dawne czasy, ale wspomnienia zostają. :) Akurat co innego się uczyłam w liceum, co innego studiowałam, a pracuję zupełnie inaczej. Chyba wszystko zależy trochę od szczęścia i jak się wszystko poukłada. Myślę jednak, że liceum to naprawdę fajny okres w życiu i miło go wspominam.
  e-anetabloguje.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz zdecydowanie lepszym wyborem jest technikum, ale teraz to już nie ma znaczenia, bo wybór podjęty już dawno. Ludzie myślą, że po liceum mają wszystko co im potrzebne, mimo wszystko warto wziąć pod uwage fakty które jasno nam mówią, że ludzie po technikum znajdą lepszą prace niż Ci po studiach. Wniosek jest prosty, warto zainwestować w technikum bo w dzisiejszym rozwoju technicy będą potrzebni już zawsze.

  Najlepsze hacki do gier online

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Life is just one , Blogger