Przejdź do głównej zawartości

Witam was moi drodzy

Dzisiaj sobie trochę pogadamy w sumie ja wam opowiem swoje wrażenia i odczucia po pierwszym roku w liceum , myślę ze przyszłym licealistom z pewnością przyda się pewne spojrzenia na to z wewnątrz i od osoby , która już przez to przeszła.

Zacznijmy zatem od początku … Ja przy wyborze trzech szkół do których składałam papiery, nie spodziewałam się i nie brałam pod uwagę szkoły w której aktualnie się uczę. Gdy dowiedziałam się gdzie zostałam przyjęta, nie ukrywam że się lekko podłamałam, nie wyobrażałam sobie że tam pójdę i w takiej niechęci trwałam aż do 1 września. Całe wakacje obawiałam się jak to będzie, jak to wszystko się ułoży... z jednej strony pogodziłam się z tą sytuacją, widocznie tak miało być, ale z drugiej cały czas myślałam co zrobić, żeby jednak się wyratować z tej sytuacji. Niestety nie specjalnie miałam wybór i o godzinie 10 pierwszego września jak wszyscy uczniowie poszłam na rozpoczęcie roku szkolnego. Powiem wam jedno … nie żałuje do dnia dzisiejszego, że jednak nie próbowałam się przenosić, nie kombinowałam, była to jedna z najlepszych decyzji jakie podjęłam.

Oczywiście, że się bałam i byłam przerażona pewnie jak większość z Was, z myślą że idę do nowej szkoły w nową okolicę, sama, nie znając praktycznie nikogo z wyjątkiem dwóch czy trzech osób, ale to wszystko.

Powiem wam tak, ja do liceum poszłam kompletnie sama, kompletnie gdzie indziej niż moi znajomi z gimnazjum, postanowiłam się odciąć i iść w innym kierunku, nie oglądając się na innych i była to najlepsza decyzja jaką mogłam dla siebie podjąć. Oczywiście żeby nie było tak idealnie był moment w którym zapatrywałam się na koleżanki, żeby iść za nimi, ale to jest coś normalnego , chcemy uniknąć strachu przed nowym i nieznanym, z kimś znajomym zawsze raźniej.

Myślę, że przy wyborze szkoły bardzo ważne jest aby to była nasza decyzja, nie naszych rodziców (ich opinię oczywiście możemy wziąć pod uwagę w końcu są to nasi rodzicie i chcą naszego dobra), nie powinniśmy się zapatrywać na naszych znajomych kolegów, czy koleżanki … To my mamy się dobrze i pewnie czuć się w przyszłej szkole, to my tam spędzimy swoje kolejne 3 lata, to my będziemy tam przychodzić 5 razy w tygodniu na 8 godzin, nie nasi znajomi rodzice czy ktokolwiek jeszcze...

Osobiście uważam że zapatrywanie się na znajomych i decyzja typu ''ja chce iść z nią/nim”, ''bo oni tam idą '' też nie jest dobra …W pewnym wieku musimy nauczyć się samodzielnego myślenia i podejmowania decyzji , nie możemy cały czas zapatrywać się na innych, czekać aż oni coś zadecydują i tylko przytaknąć, albo powiedzieć ”luz mi to pasuje'', ''nie ma problemu zróbmy jak uważasz'' …

Jednak liceum/szkoła zawodowa/technikum jest ważną szkołą, którą mamy długo i dobrze wspominać. Tak naprawdę to jest taki nasz ostatni etap przed wejściem w dorosłość. To wtedy się bawimy, korzystamy ze wszelkich dogodności i życia.

Popularne posty z tego bloga

Recenzja mineralnego podkładu Revers - Beauty & Care

Hej kochani

Witam was w nowym poście tym razem poście z recenzją podkładu mineralnego , który nie jest podkładem jakoś bardzo popularnym jednak okazał się miłym zaskoczeniem.
 Zacznijmy może najpierw skąd w ogóle  podkład mineralny i dlaczego akurat mineralny ?
Otóż stąd , że moja skóra wraz z nadejściem zimy i ochłodzenia robi się strasznie nie znośna i nie przyjmuje na twarz nic, nic nie wygląda na niej w tym okresie dobrze jeśli chodzi o podkłady.  Wiele podkładów przetestowałam , ale  którego bym nie nałożyła podkreślał on niestety  suchą skórę co nie wyglądało dobrze.
Wreszcie natknęłam się w sumie przez przypadek na podkład mineralny , który okazał się strzałem w dziesiątkę i świetnie mi się sprawdził . W międzyczasie testowałam również wiele olejków czy też kremów aby pomóc skórze w tym okresie z nawilżeniem by wyglądała jak należy .  W tygodniu  nie mam tego czasu wieczorem tak dużo aby zadbać tak jak należy swoją skórę  i poświecić czas na pielęgnacje, gdyż do pozna nauka ,lekcje …

Recenzja filmu The Choice ...Każdy wybór to decyzja...

Hej kochani,


Przychodzę do Was z małą recenzją , swoją opinią na temat filmu , który całkiem nie dawno wyszedł, ale zanim o tym to trochę wam opowiem co u mnie się dzieje. Wróciłam z 3 dniowego wyjazdu ze szkoły , niby integracja ale wiecie jak to jest już w 2 klasie liceum..ale lepsze to niż siedzenie w szkole, mała odmiana zawsze dobra. Taki wyjazd zawsze się przyda , zmiana otoczenia, przebywanie z innymi ludźmi zawsze coś innego. Postanowiłam na tym wyjeździe odpocząć choć trochę , było to dosyć trudne bo mieliśmy zaplanowany tam czas godzina po godzinie , co prawda trochę wolnego było jednak mogło być więcej ale ogólnie było okey.Powiem Wam że wróciłam w środę wieczorem , w czwartek sobie razem z moim chłopakiem odpuściliśmy szkołę bo na piątek było tyle nauki i lekcji że byśmy wieczorem tego nie ogarnęli. W czwartek było tak masakrycznie , nie mogłam się w ogóle ogarnać , znowu wrócić do rutyny i trybu który już sobie w miare wyrobiłam i z powrotem się wbić to jednak trochę wy…

Kevin sam w domu +18?!NIE oglądaj tego.

NA EKRANIE – NOWA SERIA

Hej kochani, przygotowałam dla was cos nowego a mianowicie serie w, której chce się z Wami dzielić (postaram robić się to w miarę regularnie) tym co aktualnie oglądam, będę podsyłać coś ciekawego i przyjemnego na wolny wieczór do obejrzenia -  serial albo film, zależy co aktualnie będę  dla was miała.
Każdy w piątkowy wieczór przeszukuje internet aby znaleźć coś  do obejrzenia, tu będziecie mieli gotowe listy.
Zatem po krótkim wstepie przejdżmy może juz do konkretów czyli pierwszej pozycji na naszej liscie.1. Babysitter(2017)

Zaczniemy wyjątkowo od pozycji, której NIE polecam oglądać i marnować swojego jakże cennego czasu na tak bezpłciowy film jakim jest Babysitter(2017).
O matko jaki to dramat! Może nie gorszy niż niektóre polskie produkcje filmowe (np.Botoks, no tutaj nie nie nie zdecydowanie nie) ale  równie niskich lotów.
Jak tak myślę to...nie wiem czemu dobrnęłam do końca, chyba z każdą minutą miałam nadzieje że się rozkręci i zostanę mile zaskoczona - mó…