Przejdź do głównej zawartości

Witam was moi drodzy

Dzisiaj sobie trochę pogadamy w sumie ja wam opowiem swoje wrażenia i odczucia po pierwszym roku w liceum , myślę ze przyszłym licealistom z pewnością przyda się pewne spojrzenia na to z wewnątrz i od osoby , która już przez to przeszła.

Zacznijmy zatem od początku … Ja przy wyborze trzech szkół do których składałam papiery, nie spodziewałam się i nie brałam pod uwagę szkoły w której aktualnie się uczę. Gdy dowiedziałam się gdzie zostałam przyjęta, nie ukrywam że się lekko podłamałam, nie wyobrażałam sobie że tam pójdę i w takiej niechęci trwałam aż do 1 września. Całe wakacje obawiałam się jak to będzie, jak to wszystko się ułoży... z jednej strony pogodziłam się z tą sytuacją, widocznie tak miało być, ale z drugiej cały czas myślałam co zrobić, żeby jednak się wyratować z tej sytuacji. Niestety nie specjalnie miałam wybór i o godzinie 10 pierwszego września jak wszyscy uczniowie poszłam na rozpoczęcie roku szkolnego. Powiem wam jedno … nie żałuje do dnia dzisiejszego, że jednak nie próbowałam się przenosić, nie kombinowałam, była to jedna z najlepszych decyzji jakie podjęłam.

Oczywiście, że się bałam i byłam przerażona pewnie jak większość z Was, z myślą że idę do nowej szkoły w nową okolicę, sama, nie znając praktycznie nikogo z wyjątkiem dwóch czy trzech osób, ale to wszystko.

Powiem wam tak, ja do liceum poszłam kompletnie sama, kompletnie gdzie indziej niż moi znajomi z gimnazjum, postanowiłam się odciąć i iść w innym kierunku, nie oglądając się na innych i była to najlepsza decyzja jaką mogłam dla siebie podjąć. Oczywiście żeby nie było tak idealnie był moment w którym zapatrywałam się na koleżanki, żeby iść za nimi, ale to jest coś normalnego , chcemy uniknąć strachu przed nowym i nieznanym, z kimś znajomym zawsze raźniej.

Myślę, że przy wyborze szkoły bardzo ważne jest aby to była nasza decyzja, nie naszych rodziców (ich opinię oczywiście możemy wziąć pod uwagę w końcu są to nasi rodzicie i chcą naszego dobra), nie powinniśmy się zapatrywać na naszych znajomych kolegów, czy koleżanki … To my mamy się dobrze i pewnie czuć się w przyszłej szkole, to my tam spędzimy swoje kolejne 3 lata, to my będziemy tam przychodzić 5 razy w tygodniu na 8 godzin, nie nasi znajomi rodzice czy ktokolwiek jeszcze...

Osobiście uważam że zapatrywanie się na znajomych i decyzja typu ''ja chce iść z nią/nim”, ''bo oni tam idą '' też nie jest dobra …W pewnym wieku musimy nauczyć się samodzielnego myślenia i podejmowania decyzji , nie możemy cały czas zapatrywać się na innych, czekać aż oni coś zadecydują i tylko przytaknąć, albo powiedzieć ”luz mi to pasuje'', ''nie ma problemu zróbmy jak uważasz'' …

Jednak liceum/szkoła zawodowa/technikum jest ważną szkołą, którą mamy długo i dobrze wspominać. Tak naprawdę to jest taki nasz ostatni etap przed wejściem w dorosłość. To wtedy się bawimy, korzystamy ze wszelkich dogodności i życia.

Popularne posty z tego bloga

Recenzja mineralnego podkładu Revers - Beauty & Care

Hej kochani

Witam was w nowym poście tym razem poście z recenzją podkładu mineralnego , który nie jest podkładem jakoś bardzo popularnym jednak okazał się miłym zaskoczeniem.
 Zacznijmy może najpierw skąd w ogóle  podkład mineralny i dlaczego akurat mineralny ?
Otóż stąd , że moja skóra wraz z nadejściem zimy i ochłodzenia robi się strasznie nie znośna i nie przyjmuje na twarz nic, nic nie wygląda na niej w tym okresie dobrze jeśli chodzi o podkłady.  Wiele podkładów przetestowałam , ale  którego bym nie nałożyła podkreślał on niestety  suchą skórę co nie wyglądało dobrze.
Wreszcie natknęłam się w sumie przez przypadek na podkład mineralny , który okazał się strzałem w dziesiątkę i świetnie mi się sprawdził . W międzyczasie testowałam również wiele olejków czy też kremów aby pomóc skórze w tym okresie z nawilżeniem by wyglądała jak należy .  W tygodniu  nie mam tego czasu wieczorem tak dużo aby zadbać tak jak należy swoją skórę  i poświecić czas na pielęgnacje, gdyż do pozna nauka ,lekcje …

Recenzja filmu The Choice ...Każdy wybór to decyzja...

Hej kochani,


Przychodzę do Was z małą recenzją , swoją opinią na temat filmu , który całkiem nie dawno wyszedł, ale zanim o tym to trochę wam opowiem co u mnie się dzieje. Wróciłam z 3 dniowego wyjazdu ze szkoły , niby integracja ale wiecie jak to jest już w 2 klasie liceum..ale lepsze to niż siedzenie w szkole, mała odmiana zawsze dobra. Taki wyjazd zawsze się przyda , zmiana otoczenia, przebywanie z innymi ludźmi zawsze coś innego. Postanowiłam na tym wyjeździe odpocząć choć trochę , było to dosyć trudne bo mieliśmy zaplanowany tam czas godzina po godzinie , co prawda trochę wolnego było jednak mogło być więcej ale ogólnie było okey.Powiem Wam że wróciłam w środę wieczorem , w czwartek sobie razem z moim chłopakiem odpuściliśmy szkołę bo na piątek było tyle nauki i lekcji że byśmy wieczorem tego nie ogarnęli. W czwartek było tak masakrycznie , nie mogłam się w ogóle ogarnać , znowu wrócić do rutyny i trybu który już sobie w miare wyrobiłam i z powrotem się wbić to jednak trochę wy…

★ Grudniowe Inspiracje ★

Hej kochani,

Dziś trochę wprowadzimy się w ten nastrój świąteczny jeszcze bardziej , święta coraz bliżej a trochę  inspiracje idealnie się do tego nada.

Zapraszam 

Zapraszam również na pozostałe wpisy świąteczne, które podlinkuje Wam tutaj

Cięzki ydzień i już Last Christmas ?!
Świąteczna playlista