Kim My KOBIETY jesteśmy dzisiaj? Twarde przemyśleniaHej kochani

W dniu dzisiejszym przybywam do Was moje drogie kobiety, to będzie słowo kluczowe w tym wpisie - ' KOBIETA" a precyzując "WSPÓŁCZESNA KOBIETA" i wymagania wielkiego świata wobec tej niewinnej i jakże delikatnej istoty.Kobiety od dawien dawna były uważane za tę słabą płeć ale zastanówmy się dlaczego powstał taki stereotyp?
Czy to przez niepostępowy model matki polki? To w taki sposób były postrzegane latami?

Dawniej głównym zadaniem kobiety było wychowanie dzieci, opieka nad domem i gospodarstwem, dbanie o ciepło domowe, zajmowanie się dziećmi, troska o męża i najlepiej odzywanie się tylko wtedy kiedy jest to konieczne, ogólniej rzecz biorąc kobieta była dobrą duszą, która czuwała nad wszystkim dookoła i scalała to w pełną kompozycję, która prawidłowo funkcjonowała, bez jakichkolwiek zarzutów.
Postrzeganie płci pięknej ze słabej, niekompetentnej i niezbyt mądrej osoby zmieniło się diametralnie ale czy na pewno?
Czy kobieta nie jest nadal postrzegana jako matka, żona i osoba od wszystkiego czuwająca nad całokształtem?Kobieta jest organizmem ultradoskonałym.
Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich 
doświadczeniach. Przetrwa wszystko.
Katarzyna NosowskaKobieta dzisiaj ma do wypełnienia o wiele więcej ról niż było to kiedyś... oprócz dobrej matki i przykładnej a nawet 'wychowanej' żony o której marzy każdy mężczyzna, oczekuje się od nas nowych 'funkcji'

Czy popadamy przez to w przesadny perfekcjonizm?


To otoczenie nas niszczy, same sobie zakładamy pętle na szyje i ją coraz mocniej zaciskamy.
Kim musimy być dzisiaj?
Żoną , matką, szefową , posłuszna podwładną w pracy, dobrą przyjaciółką, córką, szczęśliwą osobą, mądrą inteligentną kobietą , która zawsze ma na wszystko złote rozwiązanie a w torebce ma przyrząd na każdą okazje.

  Dzisiaj stajemy się silnymi, w pełni niezależnymi kobietami, które decydują same za siebie, nie ma już tyrani, czy wydawania młodo dziewcząt przez rodziców razem z niewielkim posagiem co było czystą transakcją z plusami dla obu stron. 
Na szczęście te czasy minęły i nie musimy się już obawiać takich zachowań wobec nas, teraz jesteśmy kobietami z krwi i kości, które decydują o swoim życiu, to my wybieramy sobie mężczyzn na 'dobre i złe', to my pracujemy aby godnie żyć, my wychowujemy dzieci i o nie dbamy, naturalnie że część obowiązków się nie zmieniła nawet na przestrzeni wieków lecz mogę stwierdzić że je udoskonaliłyśmy. 
 Spójrzmy chociażby na to że aby pracować bardzo często dziecko jest z nianią, babcią albo po prostu na świetlicy w szkole do naszego powrotu a kiedyś? 
To było nie do pomyślenia aby młoda kobieta zostawiła dziecko pod opieką innej kobiety tylko po to aby iść do pracy, to na naszej głowie było dobre wychowanie pociech. 
Tak naprawdę byłyśmy zdane na łaskę albo i co gorsza niełaskę mężczyzn.
Mężczyźni od urodzenia są istotami agresywnymi i władczymi, obsesyjnie dążącymi do przewagi nad innymi i powiększania swojego stanu posiadania. 
Kobiety charakteryzuje wrodzona empatia, współpraca i partnerstwo.

Bardzo często zapominamy żebyś żyć w zgodzie ze sobą i być szczęśliwym człowiekiem, nie zawsze musimy żyć w rytm wyznaczonych zasad i ról, warto czasami sobie odpuścić i zrobić coś na co od dawna ma się ochotę. Mamy jedno życie a tyle się od nas wymaga, nie zatracajmy się w tym bałaganie.

Zapraszam do pisania w komentarzach co Wy, moje drogie Panie sądzicie na ten temat
będzie mi bardzo miło.


Do następnego! 


Poprzednie wpisy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Life is just one , Blogger