Przejdź do głównej zawartości

You always take the first step in your head...Motivation

Hej kochani

 

Przychodzę do Was z kolejnym postem motywacyjnym, który ukazuje się co 2 miesiące tak jak mówiłam w pierwszym wpisie.


link do poprzedniego wpisu
Motywacja na Nowy Rok


Powiem Wam, że pogoda ostatnio w Warszawie nie rozpieszcza, raz słońce i  piękna pogoda  a raz szkoda gadać...deszcz pochmurne niebo i nic wesołego.
Jest połowa marca a pogoda...gdzie jest wiosna ?!
Ja zdecydowanie lepiej funkcjonuje i jestem bardziej produktywna gdy towarzyszy mi słońce za oknem, gdy budzę się i widzę śliczną pogodę, której żal nie wykorzystać.
Jednak co zrobić gdy nam zabraknie tej motywacji, gdy naprawdę się nie chce i tylko nasze łózko wydaje się tą jedyną pozytywna opcją.


Trzeba zrobić pierwszy krok...
po prostu zmusić się... od czegoś trzeba zacząć a nie zawsze jest tak łatwo jak byśmy tego  chcieli.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce to bym każdy dzień kończyła z wypełnioną listą zaplanowanych zadań.
W tym roku poczułam potrzebę robienia czegoś więcej, rozwijania się, uczenia się czegoś nowego i przydatnego  ... na chęciach nie pozostaje, cały czas staram się coś robić i sama siebie motywować do działania aby nie siedzieć i nie użalać się nad sobą, że nic nie robię.

Musimy zacząć od odpowiedzenia sobie na pytanie Co chcemy osiągnąć tym działaniem...? Jakich rezultatów oczekujemy ..? Co jest naszym celem...?

Ważne jest wyjście od siebie, powiedzenie sobie, że rzeczywiście chce to zrobić, chce osiągnąć postawiony sobie cel, wytrwać w nim co bardzo dobrze wiemy, że należy do części najtrudniejszej całego procesu.

Mnie najbardziej motywują efekty tego co robię... co prawda mam też dni kiedy nawet to nie działa ale wtedy zawsze jest ktoś  przy mnie kto skutecznie mnie zmusza do wstania.

NIE daj się chwili słabości!

Przychodzi w końcu taki moment zwątpienia, zmęczenia i zrezygnowania kiedy chcemy już się poddać, odpuścić... a wiecie co wtedy trzeba zrobić ?
Zaprzeć się i być jeszcze skuteczniejszym, przetrwać te chwile zwątpienia i działać dalej aby potem nie żałować że tak szybko się poddaliśmy.

Przed snem ludzie analizują co się wydarzyło danego dnia i skupiają się na negatywach, co złego się wydarzyło, co mnie czeka jutro, wszystkie problemy i obowiązki do wykonania  skutkiem tego jest fatalny początek dnia bez humor i na dodatek w złym nastroju...
Nasz mózg podczas snu skupia się najbardziej na emocjonalnych częściach swoich wspomnień, wiec jeśli przed zaśnięciem  będziemy negatywnie myśleć zamartwiać się i dołować to rano nie oczekujmy, że obudzimy się z uśmiechem na twarzy i mnóstwem pozytywnej energii bo to działa tylko w filmach.


"One small positive thought in the morning can change your whole day"


W ostatnim czasie zauważyłam, że dzisiejsze pokolenie jest pokoleniem ludzi słabych...
Żadnej zawziętości, dążenia do celu... jak nie wychodzi to następuje odpuszczenie i rezygnacja ..dosłownie ze wszystkiego...sama  mam tak, że jeśli  jedna rzecz mi nie pójdzie to odechciewa mi się z automatu  wszystkiego... Na szczęście nie trwa to długo i przychodzi moment kiedy wraca motywacja a wręcz determinacja aby tym razem wszystko wyszło jak najlepiej.

Pamiętajcie przede wszystkim pozytywne nastawienie, dzień z uśmiechem na twarzy i będzie dobrze, poniedziałki nie muszą być tymi złymi .
 
"What is the point of being alive if you don't at least try to do something remarkable? "
  Mario Novak
 


Popularne posty z tego bloga

Recenzja mineralnego podkładu Revers - Beauty & Care

Hej kochani

Witam was w nowym poście tym razem poście z recenzją podkładu mineralnego , który nie jest podkładem jakoś bardzo popularnym jednak okazał się miłym zaskoczeniem.
 Zacznijmy może najpierw skąd w ogóle  podkład mineralny i dlaczego akurat mineralny ?
Otóż stąd , że moja skóra wraz z nadejściem zimy i ochłodzenia robi się strasznie nie znośna i nie przyjmuje na twarz nic, nic nie wygląda na niej w tym okresie dobrze jeśli chodzi o podkłady.  Wiele podkładów przetestowałam , ale  którego bym nie nałożyła podkreślał on niestety  suchą skórę co nie wyglądało dobrze.
Wreszcie natknęłam się w sumie przez przypadek na podkład mineralny , który okazał się strzałem w dziesiątkę i świetnie mi się sprawdził . W międzyczasie testowałam również wiele olejków czy też kremów aby pomóc skórze w tym okresie z nawilżeniem by wyglądała jak należy .  W tygodniu  nie mam tego czasu wieczorem tak dużo aby zadbać tak jak należy swoją skórę  i poświecić czas na pielęgnacje, gdyż do pozna nauka ,lekcje …

Recenzja filmu The Choice ...Każdy wybór to decyzja...

Hej kochani,


Przychodzę do Was z małą recenzją , swoją opinią na temat filmu , który całkiem nie dawno wyszedł, ale zanim o tym to trochę wam opowiem co u mnie się dzieje. Wróciłam z 3 dniowego wyjazdu ze szkoły , niby integracja ale wiecie jak to jest już w 2 klasie liceum..ale lepsze to niż siedzenie w szkole, mała odmiana zawsze dobra. Taki wyjazd zawsze się przyda , zmiana otoczenia, przebywanie z innymi ludźmi zawsze coś innego. Postanowiłam na tym wyjeździe odpocząć choć trochę , było to dosyć trudne bo mieliśmy zaplanowany tam czas godzina po godzinie , co prawda trochę wolnego było jednak mogło być więcej ale ogólnie było okey.Powiem Wam że wróciłam w środę wieczorem , w czwartek sobie razem z moim chłopakiem odpuściliśmy szkołę bo na piątek było tyle nauki i lekcji że byśmy wieczorem tego nie ogarnęli. W czwartek było tak masakrycznie , nie mogłam się w ogóle ogarnać , znowu wrócić do rutyny i trybu który już sobie w miare wyrobiłam i z powrotem się wbić to jednak trochę wy…

Kevin sam w domu +18?!NIE oglądaj tego.

NA EKRANIE – NOWA SERIA

Hej kochani, przygotowałam dla was cos nowego a mianowicie serie w, której chce się z Wami dzielić (postaram robić się to w miarę regularnie) tym co aktualnie oglądam, będę podsyłać coś ciekawego i przyjemnego na wolny wieczór do obejrzenia -  serial albo film, zależy co aktualnie będę  dla was miała.
Każdy w piątkowy wieczór przeszukuje internet aby znaleźć coś  do obejrzenia, tu będziecie mieli gotowe listy.
Zatem po krótkim wstepie przejdżmy może juz do konkretów czyli pierwszej pozycji na naszej liscie.1. Babysitter(2017)

Zaczniemy wyjątkowo od pozycji, której NIE polecam oglądać i marnować swojego jakże cennego czasu na tak bezpłciowy film jakim jest Babysitter(2017).
O matko jaki to dramat! Może nie gorszy niż niektóre polskie produkcje filmowe (np.Botoks, no tutaj nie nie nie zdecydowanie nie) ale  równie niskich lotów.
Jak tak myślę to...nie wiem czemu dobrnęłam do końca, chyba z każdą minutą miałam nadzieje że się rozkręci i zostanę mile zaskoczona - mó…