Przejdź do głównej zawartości

#Back to school – Jak zorganizować sobie życie ?

Hej kochani


Dzisiaj przychodzę do was z kolejnym postem z serii Back to school , będzie on o organizacji.
Organizacja przed nowym rokiem szkolnym jest bardzo ważna dlatego teraz wam opisze jak to wygląda u mnie.
Głównym punktem od którego zaczynam jest generalny porządek pokoju. Wyrzucam wszystkie niepotrzebne rzeczy , które tylko leżą i się kurzą, materiały z zeszłego roku , stare książki, zapisane niepotrzebne kartki . Robię tym samym miejsce na nowe rzeczy w nowym roku.
Nie potrafię się skupić jeśli wokół mnie a zwłaszcza na moim biurku panuje chaos i bałagan, wtedy mnie to bardzo rozprasza i nie potrafię się skupić na nauce.
Oprócz czystego blatu na biurku, staram się również o porządek w szufladzie z najpotrzebniejszymi rzeczami.
Mam kilka przydatnych rzeczy , które mi pomagają się zorganizować w ciągu roku szkolnego.


 • Pierwszą rzeczą są zwykłe kolorowe segregatory w ,których trzymam materiały z 3 lat gimnazjum . Na bieżąco były uzupełniane gdy kończyłam się uczyć do danego przedmiotu i po prostu wkładałam kartkę z notatkami do segregatora w przegrodę z danym przedmiotem. Do liceum planuje również założenie takiego segregatora jest to bardzo wygodny i praktyczny sposób na ułożenie naszych notatek .
  Natomiast drugi segregator jest przeznaczony na przechowywania materiałów do języka angielskiego , rożnych kserówek , ćwiczeń , testów i materiałów z korepetycji .

 • Oczywiście nie pomijając porządku i organizacji w szafkach biurka, tam tez wszystko przynajmniej przed początkiem roku szkolnego powinno być ułożone i łatwo dostępne . Szafki mam podzielone na dwie grupy : 
   Do szkoły w, której trzymam wszelkie książki i zeszyty
   Druga szafka  misz masz – czyste zeszyty , jakieś potrzebne stare zeszyty najczęściej z j. rosyjskiego żeby w razie czego były pod ręką, teczki , mój blogowy zeszyt , kalendarz i inne rzeczy.
 • Kolejna ważną dla mnie rzeczą z która się nie rozstaje jest kalendarz szkolny , w , którym zapisuje wszystko co jest ważne , testy, kratówki, egzaminy , wszystko co che aby tam się znalazło . Teraz wam trochę opowiem jak ja prowadzę ten kalendarz .
  Zawsze po powrocie ze szkoły siadam z kalendarzem i planuje sobie najbliższy tydzień oraz dzisiejszy dzień . Robie listę ,,To Do” i wpisuje wszystko co dzisiejszego dnia muszę zrobić , czego się nauczyć, bardzo motywująca rzeczą jest wykreślanie zrobionych przez nas rzeczy , uwierzcie ze to mnie motywuje do dalszego działania.
 • Pomocnymi przedmiotami są ''stick's” - są to karteczki do zaznaczania ważnych , rzeczy.
  Ja jestem raczej wzrokowcem więc dla mnie dużym ułatwieniem jest KOLOR , podkreślanie najważniejszych rzeczy w notatkach , kolorowe znaczniki , czy nawet dany kolor odpowiadający danej informacji , lepiej mi się uczy gdy moje notatki są estetyczne i kolorowe.


Myślę że to na tyle jeśli chodzi o moją organizację ,dziękuje bardzo że wytrwaliście i przebrnęliście 
przez ten post , nie ukrywam jest on dość obszerny ale starałam wam się to pokazać jak najlepiej, chciałam was również przeprosić ale cały czas pracowałam dla was nad tym postem  dlatego nic nowego się nie pojawiało.
Jeśli jest jakiś post który chętnie byście przeczytali to jestem otwarta na wasze propozycje , piszcie w komentarzach :)
Dziękuję za wszelkie miłe słowa , ponieważ są one dla mnie ogromna motywacją  :)
Wszystkie komentarze czytam i staram się odpowiadać , blogi z komentarzów również odwiedzam .
Dzięki Natka ;) 

Popularne posty z tego bloga

Recenzja mineralnego podkładu Revers - Beauty & Care

Hej kochani

Witam was w nowym poście tym razem poście z recenzją podkładu mineralnego , który nie jest podkładem jakoś bardzo popularnym jednak okazał się miłym zaskoczeniem.
 Zacznijmy może najpierw skąd w ogóle  podkład mineralny i dlaczego akurat mineralny ?
Otóż stąd , że moja skóra wraz z nadejściem zimy i ochłodzenia robi się strasznie nie znośna i nie przyjmuje na twarz nic, nic nie wygląda na niej w tym okresie dobrze jeśli chodzi o podkłady.  Wiele podkładów przetestowałam , ale  którego bym nie nałożyła podkreślał on niestety  suchą skórę co nie wyglądało dobrze.
Wreszcie natknęłam się w sumie przez przypadek na podkład mineralny , który okazał się strzałem w dziesiątkę i świetnie mi się sprawdził . W międzyczasie testowałam również wiele olejków czy też kremów aby pomóc skórze w tym okresie z nawilżeniem by wyglądała jak należy .  W tygodniu  nie mam tego czasu wieczorem tak dużo aby zadbać tak jak należy swoją skórę  i poświecić czas na pielęgnacje, gdyż do pozna nauka ,lekcje …

Recenzja filmu The Choice ...Każdy wybór to decyzja...

Hej kochani,


Przychodzę do Was z małą recenzją , swoją opinią na temat filmu , który całkiem nie dawno wyszedł, ale zanim o tym to trochę wam opowiem co u mnie się dzieje. Wróciłam z 3 dniowego wyjazdu ze szkoły , niby integracja ale wiecie jak to jest już w 2 klasie liceum..ale lepsze to niż siedzenie w szkole, mała odmiana zawsze dobra. Taki wyjazd zawsze się przyda , zmiana otoczenia, przebywanie z innymi ludźmi zawsze coś innego. Postanowiłam na tym wyjeździe odpocząć choć trochę , było to dosyć trudne bo mieliśmy zaplanowany tam czas godzina po godzinie , co prawda trochę wolnego było jednak mogło być więcej ale ogólnie było okey.Powiem Wam że wróciłam w środę wieczorem , w czwartek sobie razem z moim chłopakiem odpuściliśmy szkołę bo na piątek było tyle nauki i lekcji że byśmy wieczorem tego nie ogarnęli. W czwartek było tak masakrycznie , nie mogłam się w ogóle ogarnać , znowu wrócić do rutyny i trybu który już sobie w miare wyrobiłam i z powrotem się wbić to jednak trochę wy…

Kevin sam w domu +18?!NIE oglądaj tego.

NA EKRANIE – NOWA SERIA

Hej kochani, przygotowałam dla was cos nowego a mianowicie serie w, której chce się z Wami dzielić (postaram robić się to w miarę regularnie) tym co aktualnie oglądam, będę podsyłać coś ciekawego i przyjemnego na wolny wieczór do obejrzenia -  serial albo film, zależy co aktualnie będę  dla was miała.
Każdy w piątkowy wieczór przeszukuje internet aby znaleźć coś  do obejrzenia, tu będziecie mieli gotowe listy.
Zatem po krótkim wstepie przejdżmy może juz do konkretów czyli pierwszej pozycji na naszej liscie.1. Babysitter(2017)

Zaczniemy wyjątkowo od pozycji, której NIE polecam oglądać i marnować swojego jakże cennego czasu na tak bezpłciowy film jakim jest Babysitter(2017).
O matko jaki to dramat! Może nie gorszy niż niektóre polskie produkcje filmowe (np.Botoks, no tutaj nie nie nie zdecydowanie nie) ale  równie niskich lotów.
Jak tak myślę to...nie wiem czemu dobrnęłam do końca, chyba z każdą minutą miałam nadzieje że się rozkręci i zostanę mile zaskoczona - mó…